TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZNTK Mińsk Mazowiecki zmodernizuje zachodniopomorskie EN57
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 05.12.2014 09:40:35
ZNTK Mińsk Mazowiecki zmodernizuje zachodniopomorskie EN57
Urząd Marszałkowski poinformował o wyborze oferty, złożonej przez ZNTK Mińsk Mazowiecki w przetargu na modernizację 3 sztuk używanych, trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 5B+6B+5B EN57 o napędzie elektrycznym do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu regionalnym. Składy zostały odkupione od Przewozów Regionalnych i zgodnie z zapowiedzią skierowane do modernizacji. Zamówienie obejmuje również prawo opcji. Będzie ono przejawiać się tym, że zamawiający może zwiększyć realizację zamówienia w stosunku do podstawowego zakresu zamówienia, pod warunkiem pozyskania środków finansowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, z tym zastrzeżeniem, że wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do zamawiającego, w przypadku gdy ten ostatni z prawa opcji nie skorzysta. Prace przy modernizacji jednostek powinny zakończyć się do 5 grudnia 2015 roku.Kryteria wyboru oferty to:Cena –90%Termin gwarancji –10%.W przetargu startowało dwóch wykonawców, oprócz ZNTK Mińsk Mazowiecki także Newag. A oto, jak wyglądała punktacja:OferentCena/Cena za jednostkęTermin gwarancjiLiczba pkt w kryterium cenaLiczba pkt w kryterium gwarancjaSuma pktZNTK Mińsk Mazowiecki23.199.030,00 zł/7.733.010,00 zł48 miesięcy9010100Newag Nowy Sącz23.866.920,00 zł/7.955.640,00 zł48 miesięcy87,481097,48Ponieważ zarówno Newag, jak i ZNTK zaproponowali tę samą gwarancję wygrała oferta tańsza. A ta została złożona przez firmę z Mińska Mazowieckiego. Przypomnijmy, że po ogłoszeniu przetargu Newag wniósł odwołanie się do Krajowej Izby Odwoławczej wobec zapisów ogłoszenia i SIWZ-u w przetargu. Nowosądecki producent zarzucał zamawiającemu sformułowanie opisu przedmiot zamówienia w sposób utrudniający uczciwą konkurencję oraz opisanie przedmiotu zamówienia w sposób niejednoznaczny i niewyczerpujący. Newag twierdził, iż narusza to jego interes prawny i uniemożliwia udział w przedmiotowym postępowaniu. Najkrócej rzecz ujmując województwo zachodniopomorskie chciało, aby jednostki zostały zmodernizowane do standardu pociągów kompatybilnych z jednostkami EN57AL. Takie modernizacje wykonywane były dotychczas jedynie przez PESĘ i ZNTK Mińsk Mazowiecki. Newag żąda zmiany tego zapisu lub udostępnienia dokumentacji technicznej tych pojazdów. Ponadto firma z Nowego Sącza domagała się sprecyzowania sformułowania „kompatybilność pojazdów”. Ostatecznie i tak przetarg wygrały ZNTK.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZNTK Mińsk Mazowiecki
Newag
Zachodniopomorskie
EN57
modernizacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....