TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZSSK łatają dziurę po RegioJet
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.01.2017 10:23:08
Pociągi kategorii IC ZSSK (foto: ZSSK)

Od 1 lutego 2017 roku słowackie koleje ZSSK będą uruchamiały cztery połączenia z Bratysławy do Koszyc. Taka sama liczbą pociągów pojedzie w przeciwnym kierunku.

To odpowiedź przewoźnika na wycofanie się z obsługi tej relacji przez RegioJet. Pociągi nie będą dotowane przez państwo.

Czas przejazdu najszybszego połączenia na tej trasie to 4 godziny i 42 minuty. Ceny biletów rozpoczynają się od 15,90 €. Połączenia będą realizowane przez pociągi kategorii InterCity.

"Nagła decyzja prywatnego przewoźnika postawiła nas przed trudnym zadaniem, aby w bardzo krótkim czasie zapewnić połączenie dziesiątkom tysięcy pasażerów. Oznacza to konieczność zmiany w modelu ekonomicznym naszych pociągów. Nowe pociągi komercyjne będziemy codziennie monitorować, oceniać zainteresowanie ze strony pasażerów. W czerwcu tego roku podejmiemy decyzję w sprawie dalszych kroków" - powiedział wiceprezes ZSSK Patrik Horný.

W pociągu InterCity pasażerowie będą mieli świadczone usługi, do których są przyzwyczajeni od momentu wprowadzenia tej kategorii. W pierwszej klasie można wybrać bezpłatną kawę lub herbatę, gazety, wodę mineralną i internetową rezerwację biletu powrotnego. Jest też, tu ciekawostka, bezpłatny parking w Bratysławie, Żylinie, Popradzie i Koszycach. Dla pasażerów w klasie 2 jest dostępna woda butelkowana. W każdym pociągu InterCity ZSSK będzie wagon barowy, wagon dla dzieci i niepełnosprawnych pasażerów. Cały pociąg będzie miał gniazdka elektryczne i sieć Wi-Fi.

Wszystkie cztery pary pociągów IC będą kursować z prędkością 160 kilometrów na godzinę. "Jeśli chodzi o prędkość, nawet w tym roku chcemy uzyskać najszybsze połączenia na trasie Bratysława-Koszyce w czasie 4:30" ? podkreśla Karol Martinček, członek Zarządu ZSSK.

Kursowanie pociągów InterCity ZSSK wznowione zostało w dniu 11 grudnia 2016. Obecnie łączą Bratysławę i Koszyce dwa razy dziennie. Od 1 lutego będą to cztery połączenia:

z Bratysławy do Koszyc: 5:33, 11:33, 15:47, 17:33;

z Koszyc do Bratysławy: 5:16, 7:31 (w niedziele 9:31), 11:16, 17:16.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZSSK
Słowacja
Koszyce
Bratysława
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....