TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZSSK testują Vectrona, chcą też modernizować lokomotywy
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2017 13:56:14 1 komentarz
ZSSK testują Vectrona, chcą też modernizować lokomotywy (foto: ZSSK)

Słowackie koleje ZSSK szukają sposobów, aby pociągi były szybsze i bardziej niezawodne. Dlatego testują nowoczesną lokomotywę serii 193 Vectron produkowaną przez Siemensa.

"Średni wiek lokomotyw ZSSK, pomimo kilku projektów modernizacyjnych, wciąż przekracza 20 lat. Wyzwaniem jest zwłaszcza transport dalekobieżny, gdzie możemy wykorzystać nowoczesne pojazdy nabyte ze środków Unii Europejskiej" ? powiedział prezes i dyrektor generalny ZSSK Filip Hlubocký.

Pociągi InterCity, na których testowany jest VECTRON kursują na zmodernizowanej części trasy z Bratysławy do Púchova z prędkością 160 km/h. Na czele tych pociągów zwykle jadą zmodernizowane lokomotyw serii 350, znane na Słowacji pod pseudonimem Goryl. Zostały one wyprodukowane w latach 70. ubiegłego wieku.

"Jesteśmy zainteresowani sprawdzeniem w praktyce także przyspieszania i innych właściwości jezdnych lokomotywy nie tylko na zmodernizowanych odcinkach z prędkością 160 kilometrów na godzinę, ale na przykład na trudnym odcinku w okolicy Strby, gdzie są duże nachylenia" - mówi Filip Hlubocký. Ponadto Vectron będzie również testowany z pociągami InterCity na trasie Bratysława - Żylina ? Koszyce, gdzie na większości odcinków obowiązuje prędkość 120 km/h. Lokomotywy o większej mocy i lepszym przyspieszeniu, a takie są Vectrony, pozwolą lepiej wykorzystać ich potencjał. Moc Vectrona sięga 6400 kW, podczas gdy lokomotywy typu 350 mają moc 4000 kW.

Vectron to dopiero początek testów. ZSSK rozmawiają także z innymi producentami lokomotyw. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy przewoźnik chce również zdecydować, jak będzie modernizować swoje lokomotywy.

"Modernizacja lokomotyw wpisuje się w długoterminową strategię ZSSK, która ma przyczynić się do skrócenia czasów przejazdu pociągów pasażerskich. Parametr `czas przejazdu` jest absolutnie niezbędny, aby zwiększyć liczbę pasażerów" - mówi Patrik Horný, wiceprezes ZSSK ds. finansowych.

Pasażerowie i miłośnicy kolei mogą spotkać Vectrona w najbliższych dniach w składach pociągów IC 523 i 524, które odjeżdżają z Bratysławy do Koszyc o 11:33 i wracają z Koszyc do stolicy o 17:16.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZSSK
Siemens
Vectron
lokomotywa
Słowacja
  • stoker – 29.03.2017

    A gdzie jest Newag ze swoim Gryfinem?Dlaczego w ogóle nie próbują wejść na tak bliski ich siedzibie rynek Słowacki i Czeski?Zupełnie nie rozumiem ich poddawania się jeszcze przed startem w wyścigu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....