TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZUE przebuduje odcinek Skarżysko Kamienna – Sandomierz
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.10.2017 12:19:52 2 komentarze
ZUE przebuduje odcinek Skarżysko Kamienna – Sandomierz (foto: PKP PLK)

Firma ZUE SA podpisała ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. "Prace na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz".

Zadanie to przewidziano do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość umowy wynosi 378,8 mln zł netto (465,9 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 39 miesięcy od rozpoczęcia prac.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Umowa obejmuje m.in. wykonanie robót branży konstrukcyjnej, inżynieryjnej, budowalnej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej i geologicznej. Prace te mają na celu skrócenie czasu jazdy pociągów i przywrócenie jak największej możliwej prędkości ich przejazdu – 120 km/h dla pociągów osobowych i 80 km/h dla towarowych.

Zakres prac na prawie 100-kilometrowym odcinku przewiduje również przebudowę peronów na stacjach i przystankach osobowych, budowę kabli telekomunikacyjnych, wymianę zużytych elementów sieci trakcyjnej i dostosowanie jej do ewentualnych zmian w układzie torowym. Projekt obejmuje także zastosowanie rozjazdów spawanych i optymalizację połączeń rozjazdowych przy wykonaniu niezbędnego remontu, bez konieczności ich wymiany. W ramach realizacji umowy przewidziano też kompleksową wymianę nawierzchni wraz z dostosowaniem liczebności torów na stacjach do prognozowanych potrzeb przewozowych.

Dzięki modernizacji linii kolejowej na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, prawie o połowę skróci się czas podróży ze Skarżyska-Kamiennej do Ostrowca Świętokrzyskiego, a w relacji Skarżysko-Kamienna – Sandomierz czas przejazdu pociągów międzyregionalnych skróci się do nieco ponad 1 godziny.

Linia kolejowa nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz jest linią zelektryfikowaną, dwutorową, pierwszorzędną i posiada status linii kolejowej znaczenia państwowego. Zadanie pn. "Prace na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz" to część większego projektu pod nazwą "Prace przygotowawcze dla wybranych projektów perspektywy 2014-2020". Zadanie realizowane będzie na terenie dwóch województw – świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Realizacja projektu na linii kolejowej 25 to kolejna ważna umowa z PKP PLK w segmencie infrastruktury kolejowej, będącym jednym z dwóch najważniejszych segmentów naszej działalności. Zadanie to, realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, wpłynie na szybkie i wygodniejsze połączenia kolejowe dla pasażerów oraz poprawi warunki dla przewozów towarowych. Po podpisaniu umowy wartość portfela zamówień ZUE wynosi ok. 2,2 mld zł. Złożyliśmy także najlepsze oferty w przetargach o łącznej wartości 82 mln zł – powiedział Wiesław Nowak, Prezes Zarządu ZUE S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
ZUE
Sandomierz
Skarżysko-Kamienna
  • kolejFAN – 25.10.2017

    ile razy tam będą dłubać?? aż się prosi o powrót codziennego SANA z Przemyśla do Warszawy i co najmniej drugą parę TLK Rzeszów-Ostrowiec-Radom-Łódź-Ostrów Wlkp-Poznań.

  • starykolejor – 25.10.2017

    przecoiez tam od paru lat robili przetargi / Roboty . i co Nic . pewnie tak robili że nic nie zrobili. albo nie doszło do skutku . coś ktos wie ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....