TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZUE z kontraktem na linię Skarżysko Kamienna - Suchedniów
InfoRail - Opublikowano: 12.05.2016 14:54:51 1 komentarz
ZUE z kontraktem na linię Skarżysko Kamienna - Suchedniów

11 maja 2016 roku ZUE SA podpisała umowę z PKP PLK dotyczącą zaprojektowania i wykonania robót budowalnych na modernizację linii kolejowej na odcinku Skarżysko Kamienna ? Suchedniów.

Tym samym łączna wartość umów zawartych od dnia 16 kwietnia 2016 roku bezpośrednio pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej ZUE, a spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej PKP PLK wyniosła 27,2 mln zł netto.

Przedmiotem umowy jest Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. "Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych na odcinku Skarżysko Kamienna ? Suchedniów linii kolejowej nr 8" w ramach zadania pn.: "Modernizacja linii kolejowej nr 8 Radom - Kielce".

Wartość netto umowy wynosi 17,5 mln zł, zaś wartość brutto, stanowiąca również podstawę wymiaru kar umownych wynosi 21,6 mln zł.

Termin realizacji został ustalony na dzień 30 listopada 2016 roku, przy czym termin na uzyskanie zgodności każdego podsystemu objętego zakresem zamówienia i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej oraz odbiór ostateczny został ustalony do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Okres gwarancji udzielonej PKP PLK wynosi 10 lat od daty odbioru końcowego usługi, zaś okres 5 lat.

ZUE informuje, że umowa przewiduje możliwość zapłaty kar umownych, z których najistotniejsze to w szczególności: kara za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy, za niewykonanie w terminie etapu (kamienia milowego) ustalonego w harmonogramie rzeczowo-finansowym, czy też za przedłużenie czasu przydzielonych zamknięć torowych.

Niezależnie od powyższego, w przypadku niedotrzymania z winy Spółki terminów określonych harmonogramem rzeczowo-finansowym, które skutkują koniecznością wprowadzenia nieplanowych zamknięć torowych, ZUE zobowiązuje się do zwrotu dla PKP PLK wszelkich kosztów wynikających z wypłaconych przewoźnikom i innym podmiotom gospodarczym kar umownych, odszkodowań i kosztów z tytułu nienależytej realizacji rozkładu jazdy pociągów. Łączna suma naliczonych kar umownych z tych tytułów nie może przekroczyć 30% wartości brutto umowy. Spółka zapłaci również PKP PLK karę w wysokości 30% ceny brutto w razie odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie ZUE.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZUE
PKP PLK
  • fs – 12.05.2016

    Dopiero tam kopali. Ile lat można robić taki kawałeczek? Czy po 2 latach się rozleciał?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....