TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Związkowcy chcą odwołania Minister Wasiak oraz trzech marszałków
INFORAIL - Opublikowano: 23.06.2015 09:47:34 1 komentarz
Czy pociągi PR staną 29 czerwca?

Z uwagi na brak jakichkolwiek prób rozwiązania problemów Przewozów Regionalnych przez decydentów Krajowy Komitet Strajkowy w PR został zmuszony do podtrzymania decyzji o strajku 29 czerwca. Wystosowany został także apel do pracowników. Ponadto związkowcy wysłali list otwarty do premier Ewy Kopacz w sprawie odwołania minister Marii Wasiak.

Komitet Strajkowy w Przewozach Regionalnych poinformował, iż z oburzeniem przyjął informację o tym, że Zarząd spółki zamiast rozmawiać i rozwiązywać spór na drodze dialogu podjął czynności prawne mające skutkować zakazem przeprowadzenia strajku. Wielkim rozczarowaniem jest, zdaniem związkowców, arogancki ton minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak w ostatnich wywiadach prasowych. Komitet Strajkowy w Przewozach Regionalnych przypomina, że to m.in. z winy ministerstwa i przez zaniechania resortu mamy do czynienia z sytuacją zagrażającą ciągłości przewozów oraz stabilności miejsc pracy dla pracowników Spółki. Według związkowców nie kto inny właśnie jak Maria Wasiak odpowiada za wydzielenie z Grupy PKP spółki Przewozy Regionalne, którą potem przez wiele lat zarządzała. Dlatego też wystosowany został list otwarty do premier Ewy Kopacz o zmianę na stanowisku ministra infrastruktury na osobę, która będzie mogła odpowiedzialnie podjąć decyzje naprawcze. Związkowcy zaapelowali także o osobiste zaangażowanie Pani Premier w rozwiązanie konfliktu.

Z uwagi na ewidentne działania na szkodę Przewozów Regionalnych, Komitet Strajkowy wystąpił również do Prokuratora Generalnego z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa działania na szkodę Spółki Przewozów Regionalnych przez marszałków województw małopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Ich zdaniem robią oni wszystko, aby przewoźnik nie został ona oddłużony oraz torpedują harmonogram wdrożenia programu naprawczego.

Ponadto Komitet Strajkowy przyjął również regulamin strajku, w którym określone zostały wszystkie zadania dla poszczególnych stanowisk pracowniczych oraz wewnętrzny regulamin Komitetu Strajkowego i dyżury przed oraz po uruchomieniu strajku. Pociągi, które do północy z niedzieli na poniedziałek będą w drodze zostaną doprowadzone do stacji docelowych, natomiast po północy żaden pociąg Przewozów Regionalnych nie wyruszy na trasę.

Podjęto również decyzję o tym, że strajk nie zostanie przeprowadzony w województwach, w których urzędy marszałkowskie oraz Oddziały Spółki skłonne będą do zawarcia Paktu Gwarancji Pracowniczych ze związkami zawodowymi wchodzącymi w skład Komitetu Strajkowego do niedzieli 28.06.

Przypominamy, że związki zawodowe działające w PR sp. z o.o. zdecydowały o podjęciu w spółce akcji strajkowej od dnia 29 czerwca 2015r. (w nocy z niedzieli na poniedziałek), od godz. 0.01.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
strajk
związek zawodowy
  • :-( – 23.06.2015

    Szkoda gadać. Związki zawodowe w PR żyją na jakiejś innej planecie. Powinni zlikwidować wszystkie pociągi, bo tak będzie taniej - nie znaczy to zaraz, że w PR trzeba redukować załogi. To źle się skończy dla PR-ów nawet jeżeli teraz zdołają coś osiągnąć. Sami chcą ciąć pociągi to jakim cudem mają mieć taki sam personel. Cuda jakieś?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....