TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Związkowcy chcą odwołania Minister Wasiak oraz trzech marszałków
INFORAIL - Opublikowano: 23.06.2015 09:47:34 1 komentarz
Czy pociągi PR staną 29 czerwca?

Z uwagi na brak jakichkolwiek prób rozwiązania problemów Przewozów Regionalnych przez decydentów Krajowy Komitet Strajkowy w PR został zmuszony do podtrzymania decyzji o strajku 29 czerwca. Wystosowany został także apel do pracowników. Ponadto związkowcy wysłali list otwarty do premier Ewy Kopacz w sprawie odwołania minister Marii Wasiak.

Komitet Strajkowy w Przewozach Regionalnych poinformował, iż z oburzeniem przyjął informację o tym, że Zarząd spółki zamiast rozmawiać i rozwiązywać spór na drodze dialogu podjął czynności prawne mające skutkować zakazem przeprowadzenia strajku. Wielkim rozczarowaniem jest, zdaniem związkowców, arogancki ton minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak w ostatnich wywiadach prasowych. Komitet Strajkowy w Przewozach Regionalnych przypomina, że to m.in. z winy ministerstwa i przez zaniechania resortu mamy do czynienia z sytuacją zagrażającą ciągłości przewozów oraz stabilności miejsc pracy dla pracowników Spółki. Według związkowców nie kto inny właśnie jak Maria Wasiak odpowiada za wydzielenie z Grupy PKP spółki Przewozy Regionalne, którą potem przez wiele lat zarządzała. Dlatego też wystosowany został list otwarty do premier Ewy Kopacz o zmianę na stanowisku ministra infrastruktury na osobę, która będzie mogła odpowiedzialnie podjąć decyzje naprawcze. Związkowcy zaapelowali także o osobiste zaangażowanie Pani Premier w rozwiązanie konfliktu.

Z uwagi na ewidentne działania na szkodę Przewozów Regionalnych, Komitet Strajkowy wystąpił również do Prokuratora Generalnego z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa działania na szkodę Spółki Przewozów Regionalnych przez marszałków województw małopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Ich zdaniem robią oni wszystko, aby przewoźnik nie został ona oddłużony oraz torpedują harmonogram wdrożenia programu naprawczego.

Ponadto Komitet Strajkowy przyjął również regulamin strajku, w którym określone zostały wszystkie zadania dla poszczególnych stanowisk pracowniczych oraz wewnętrzny regulamin Komitetu Strajkowego i dyżury przed oraz po uruchomieniu strajku. Pociągi, które do północy z niedzieli na poniedziałek będą w drodze zostaną doprowadzone do stacji docelowych, natomiast po północy żaden pociąg Przewozów Regionalnych nie wyruszy na trasę.

Podjęto również decyzję o tym, że strajk nie zostanie przeprowadzony w województwach, w których urzędy marszałkowskie oraz Oddziały Spółki skłonne będą do zawarcia Paktu Gwarancji Pracowniczych ze związkami zawodowymi wchodzącymi w skład Komitetu Strajkowego do niedzieli 28.06.

Przypominamy, że związki zawodowe działające w PR sp. z o.o. zdecydowały o podjęciu w spółce akcji strajkowej od dnia 29 czerwca 2015r. (w nocy z niedzieli na poniedziałek), od godz. 0.01.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
strajk
związek zawodowy
  • :-( – 23.06.2015

    Szkoda gadać. Związki zawodowe w PR żyją na jakiejś innej planecie. Powinni zlikwidować wszystkie pociągi, bo tak będzie taniej - nie znaczy to zaraz, że w PR trzeba redukować załogi. To źle się skończy dla PR-ów nawet jeżeli teraz zdołają coś osiągnąć. Sami chcą ciąć pociągi to jakim cudem mają mieć taki sam personel. Cuda jakieś?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....